Trinásty gól Hossu v sezóne nepomohol Rige k bodom proti Čerepovcu

06.12.2013 Celý región

Moskva 6. decembra (TASR) - Najproduktívnejší Slovák aktuálneho ročníka KHL, útočník Marcel Hossa, skóroval v piatkovom dueli svojho tímu Dinamo Riga v zápase proti Severstaľu Čerepovec. Lotyšskému celku však Hossov gól k bodom nepomohol, Čerepovcu podľahol 1:2 na vlastnom ľade.

Mladší z bratov Hossovcov pridal už svoj trinásty gól v tejto sezóne v 5. minúte duelu, keď otváral skóre počas presilovky. Za hostí vyrovnal v 13. minúte Nikoncev a zisk troch bodov zariadil v 50. minúte Jevsejenkov. Marcel Hossa je s 30 kanadskými bodmi najproduktívnejším Slovákom v KHL.

Slovenský obranca Richard Lintner v službách Dinama Minsk si v piatok otvoril strelecký účet v prebiehajúcej sezóne Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). Majster sveta z Göteborgu, ktorý sezónu začal v Dukle Trenčín a bieloruský tím posilnil na konci novembra, pomohol jedným gólom k víťazstvu Dinama na ľade Amuru Chabarovsk 3:2 po nájazdoch.

Po presilovkovom zásahu Lintnera, ktorému asistoval krajan Tomáš Surový, viedol tím vedený trénerom Ľubomírom Pokovičom v 45. minúte 2:0. Domáci však dokázali v závere dvomi gólmi vyrovnať a poslať duel do predĺženia. V ňom gól nepadol a tak prišli na rad samostatné nájazdy, v ktorých rozhodol o triumfe Dinama Geoff Platt. Lintner svoj nájazd v druhej sérii nepremenil.

Slovenský útočník Rastislav Špirko si pri víťazstve Spartaka Moskva na ľade Sibira Novosibirsk pripísal jednu asistenciu. Dvadsaťdeväťročný hokejista asistoval v 26. minúte na gól Mattovi Andersonovi, Spartak zvíťazil v Novosibirsku 2:1.

Sumáre piatkových zápasov KHL:
Amur Chabarovsk - Dinamo Minsk 2:3 pp a sn (0:1, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 52. Muršak, 55. A. Loginov - 18. Irgl, 45. LINTNER (SUROVÝ), rozhodujúci sam. nájazd Platt

Admiral Vladivostok - Medveščak Záhreb 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Góly: 25. a 58. Cheechoo

Metallurg Novokuzneck - Donbass Doneck 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Góly: 6. Kolař, 59. Jakucenja

Sibir Novosibirsk - Spartak Moskva 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Góly: 59. Ožiganov - 8. Quint, 26. Anderson (ŠPIRKO)

CSKA Moskva - SKA Petrohrad 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 9. Morozov, 60. Radulov

Dinamo Riga - Severstaľ Čerepovec 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)